Smart Home

Grenton to system Smart Home, który nie tylko robi wszystko to, co potrafią inne systemy inteligentnego domu, ale robi to w zupełnie nowy, unikalny sposób. Całkowicie obiektowa architektura systemu sprawia, że to co w dotychczasowych systemach było trudne lub wręcz niemożliwe, w Grenton jest proste i intuicyjne.
Dlaczego warto korzystać z tej technologii?

Bezpieczeństwo

shield_icon

To jeden z głównych powodów, dla których warto zainwestować w technologię Smart Home. Dzięki niej możemy kontrolować np. uchwyty do okien, kamery, bramy garażowe czy drzwi zewnętrzne, wejściowe. Smart Home ułatwia nam chronienie swojego dobytku, gdy nie ma nikogo w domu, a my przebywamy w delegacji lub na długim urlopie. Możemy zaprogramować automatycznie włączanie świateł w pomieszczeniach podczas naszej nieobecności.

Automatyzacja i sprawne zarządzanie

gear_icon

Będąc podpiętym do sieci i mając do dyspozycji wszystkie inteligentne urządzenia z poziomu smartfonu, możemy zarządzać całym naszym domem i kontrolować wszelkie działania. Programując i tworząc określone scenariusze automatyzujemy procesy i ułatwiamy sobie codzienne funkcjonowanie. Możemy na przykład określić, w którym momencie dnia odsłonić rolety zewnętrzne elewacyjne.

Oszczędność

money_icon

Boisz się wysokich rachunków za prąd? Dzięki czujnikom i sterowaniu mamy wgląd oraz kontrolę nad kosztami eksploatacji całego domu. Możemy zainstalować energooszczędne urządzenia czy odnawialne źródła energii, np. kolektory słoneczne, pompy ciepła lub rekuperatory odzyskujące ciepło z wentylatorów. Korzystając z inteligentnych rozwiązań możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz samej elektryczności nawet do 40%.